Trawy ozdobne w ogrodzie

Każdy ma nieco inny pomysł na swój ogród – jedni kochają drzewa i krzewy, drudzy kwiaty, a jeszcze inni stawiają na różnorodność i łączenie wszystkich dostępnych możliwości. Wiemy, że wiele osób docenia prostotę i naturalność, dlatego w naszej ofercie znajdują się także trawy ozdobne do ogrodu. Możemy zająć się ich sprowadzeniem, a także zasadzeniem i pielęgnacją. Zapoznaj się z naszą galerią, skontaktuj się, przedstaw propozycje lub zapytaj o indywidualny projekt.

Współpraca może, a nawet powinna być kompleksowa, dzięki czemu uzyskany efekt odpowiada stylowi domu i jego mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że w ogrodzie warto stawiać na to, co piękne. Natura czyni nasze życie lepszym – wystarczy umieć dostrzec jej walory i zadbać o to, żeby wokół nie brakowało odpowiednio dobranych roślin. Ponieważ ozdobne trawy w ogrodzie nie są wymagające, wiele osób wybiera je jako jedną z głównych ozdób zielonych przestrzeni. Dowiedz się więcej i wybierz gatunki, które najlepiej nadają się do regularnej uprawy przy domu lub na działce.

Aranżacja ogrodów z wykorzystaniem traw ozdobnych

Kto powiedział, że każda zielona przestrzeń musi opierać się o idealnie przystrzyżony trawnik i starannie rozmieszczone krzewy? Wprowadzenie „dzikiego” nastroju również jest w modzie, szczególnie wśród właścicieli zakochanych w naturze i jej niejednoznacznych obliczach. Ogrodowe trawy ozdobne są zazwyczaj mało wymagającymi roślinami, więc ich uprawa nie jest kłopotliwa. Część gatunków świetnie radzi sobie w odsłoniętych miejscach, nawet przy narażeniu na silne działanie promieni słonecznych. Inne z kolei idealnie nadają się do zacienionych przestrzeni.

Atutem traw ozdobnych jest możliwość ich estetycznego komponowania z innym rodzajem roślinności – krzewami, drzewami, bylinami, kwiatami. Ich różnorodność pod względem kształtów czy kolorów pozwala na bardzo wiele stylów aranżacji. Wystarczy przejrzeć powyższą galerię, żeby przekonać się, że to prawda. W ogrodzie jest miejsce na wiele barw i wiele koncepcji – trzeba tylko zdecydować się na te najlepsze.

Wybrane gatunki traw ozdobnych do ogrodu

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcyjnych roślin, które można zaklasyfikować jako trawy ozdobne. Nasza firma specjalizuje się w wyszukiwaniu, dostarczaniu i sadzeniu gatunków z całego świata. Cieszymy się, realizując nawet najbardziej niestandardowe koncepcje Klienta. Nasze projekty także są pozytywnie zaskakujące i niebanalne.

Jeśli kojarzysz takie nazwy jak: kostrzewa, mozga, wiechlina, śmiałek, prosownica, rajgras, kłosownica, kłosówka, owies, ostnica, sesleria czy trzęślica – chętnie porozmawiamy o możliwości ich posadzenia w Twoim ogrodzie. Wspaniale prezentują się także trawy czerwone, bambusowe, miskant chiński, konwalnik, rozplenica, tatarak, pragnia, pióropusznik czy długosz. O roślinach możemy rozmawiać godzinami, ponieważ jesteśmy firmą nie tylko doświadczonych specjalistów, ale przede wszystkim wielkich pasjonatów natury. Jeśli też pragniesz zachwycać się jej kolorytem i innymi właściwościami, koniecznie zamów profesjonalną opiekę nad Twoim ogrodem. Na terenie Włocławka i okolic zrealizowaliśmy już wiele niebanalnych koncepcji.

Wysokość traw ogrodowych

Planując posadzenie traw ozdobnych, trzeba wziąć pod uwagę bardzo ważny czynnik – ich potencjalną wysokość. Tu pojawiają się spore różnice, ponieważ roślinki mogą mieć od kilkunastu centymetrów do kilku metrów. Kłosówka miękka, Red Baron, kostrzewa czy butelua smukła to część najniższych traw ozdobnych. Nieco wyższe, których wysokość dochodzi nawet do metra, to wspomniana już mozga trzcinowata, manna mielec, perłówka, turzyca, czy wyczyniec łąkowy. Jeszcze wyższe, przekraczające metr wysokości gatunki, to chociażby popularny miskant chiński i cukrowy, ostnica olbrzymia czy koraderia pampasowa. Jeśli chcesz, w trakcie indywidualnych ustaleń możemy przedstawić listę wszystkich dostępnych traw, które w zależności od wysokości mogą się nadać do estetycznej i praktycznej aranżacji Twojego ogrodu.

Uprawa i estetyka traw ozdobnych

Nie da się ukryć, że ze względu na bogatą różnorodność trawy ozdobne w ogrodzie mogą mieć całkiem różne zastosowanie. Wiele zależy od preferencji właściciela ogrodu, a także warunków panujących na danym stanowisku. Wśród najczęstszych inspiracji wymienia się obsadzanie skarp, oczek wodnych, skalników czy wrzosowisk.

Co istotne, trawy ozdobne do ogrodu zazwyczaj nie mają dużych wymagań względem podłoża i jego pH. Największym zagrożeniem dla roślin jest przemarznięcie lub uschnięcie, ale odpowiednia pielęgnacja może zniwelować to ryzyko. To ozdoby na lata, a my podpowiadamy, jak o dbać o własną uprawę. Mamy świadomość, że dla naszych Klientów z Włocławka i okolic liczą się styl i funkcjonalność ogrodu. Z jednym i drugim nie ma problemu, gdy powierza się zlecenie doświadczonej firmie. Dlatego zaufaj nam nieważne, czy chodzi o projektowanie terenu, przycinanie żywopłotu czy nasadzanie omawianej trawy ozdobnej. Wiemy, jak zajmować się roślinami i kochamy to robić. Jak widać, czasami warto wprowadzić do ogrodu nieco dzikiej natury, która tworzy jedyny w swoim rodzaju nastrój.