Hortensje

Piękne kwiaty i krzewy są najlepszą wizytówką każdej zielonej przestrzeni wokół domu. Wiele osób marzy o ich posiadaniu w ogrodzie, lecz nie ma czasu i możliwości, aby zająć się ich sadzeniem oraz doglądaniem. Poza tym najpierw trzeba mieć pomysł, które gatunki kupić i wykorzystać. Jedną z naszych usług są atrakcyjne aranżacje z hortensjami. O roślinach wiemy bardzo dużo, a wiedzę tę staramy się każdego dnia stosować w realizacjach dla naszych Klientów. Dołącz do ich zadowolonego grona.

Sprawdź poniższe zdjęcia z ogrodów, których estetyczne, ponadczasowo modne krzewy okazały się najlepszym wyborem. Znajdziesz tu kilka porad dotyczących uprawy hortensji. Specjalizujemy się nie tylko w projektowaniu, ale również stałej pielęgnacji zieleni. Zaufaj naszemu ponad 20-letniemu doświadczeniu na lokalnym rynku. Kwiaty, krzewy i wszelkie rozwiązania dla ogrodów to nasza pasja i praca. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy klient był zadowolony z przeprowadzonych przez nas działań.

Gatunki Hortensji

Wspominane hortensje są nieco mniej popularnymi, ozdobnymi krzewami należącymi do rzędu dereniowców. Wśród gatunków wyróżnia się hortensję ogrodową, bukietową, pnącą, krzewiastą, dębolistną, piłkowaną czy miękkowłosą, lecz tylko cztery pierwsze występują w Polsce. Jeśli wahasz się pomiędzy kilkoma gatunkami, skorzystaj z naszej konsultacji. Ponieważ projektujemy ogrody, możemy podpowiedzieć najciekawsze rozwiązania, bazując na dużym doświadczeniu.

Kolorystyka

Charakterystyczną cechą omawianych roślin jest piękny kolor kwiatów. Co ciekawe, można na niego wpłynąć, regulując kwasowość gleby. Zasadowy odczyn podłoża sprawia, że kwiaty stają się czerwieńsze, z kolei bardziej kwaśny pozwala uzyskać niebieskawe oraz fioletowe odcienie. Jeśli zastanawiasz się, jak uzyskać konkretny kolor krzewu, koniecznie napisz lub zadzwoń. Możemy pomóc wprowadzić do Twojego ogrodu kolorystykę, o której marzysz – na przykład fiolety czy czerwień. Jesteśmy ekspertami także w dziedzinie przygotowywania gleby do uprawy roślin.

Uprawa Hortensji

Chociaż hortensje wywodzą się z Azji oraz Ameryki, niektóre gatunki świetnie wyrastają również na polskiej ziemi. Odpowiednia pielęgnacja jest w stanie zagwarantować najlepsze możliwe warunki dla ich pięknego rozkwitu. Jako profesjonaliści pomagamy między innymi w przygotowywaniu podłoża pod uprawę. Hortensje ogrodowe dobrze rosną na glebach wilgotnych, próchniczych i przepuszczalnych, a co za tym idzie – źle radzą sobie na ciężkiej, gliniastej, zalewowej ziemi. Półcień sprzyja ich rozwojowi, a promienie słoneczne kwitnieniu. Za najlepsze miejsce do uprawy tych roślin w Polsce uznaje się region Pomorza oraz zachód kraju.

Podlewanie

Piękny krzew ma duże wymagania względem podlewania. Jednym słowem, musi dużo pić, aby nie uschnąć. Mnogość liści i kwiatów przekłada się na konieczność intensywnego nawadniania gleby, szczególnie na piaszczystym podłożu w trakcie upałów, kiedy roślina jest wystawiona na słońce. Zarówno gdy rośnie, jak i kwitnie, trzeba ją podlewać praktycznie codziennie, choć bez przesady, żeby jej nie zalać. W tym miejscu warto przypomnieć o naszej wyjątkowej ofercie projektowania i wdrażania nowoczesnych systemów nawadniania, które znacznie ułatwiają opiekę nad roślinnością.

Nawożenie Hortensji

Jak wiele innych roślin, również w przypadku hortensji trzeba przygotować się na regularne nawożenie w każdym sezonie. Już na etapie wzrostu należy dostarczać im niezbędnych makroelementów i mikroelementów zawartych w specjalnych nawozach. Preparaty służą także do regulacji odczynu pH gleby. W trakcie sezonu warto zdecydować się na dwie lub trzy aplikacje – chyba że stosuje się nawozy płynne, wymagające częstszego użycia. Nie ma sensu nawozić tych krzewów po końcu sierpnia. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy oferują nie tylko aranżacje, ale również wsparcie w zakresie pielęgnacji ogrodów.

Uprawa łatwiejsza niż kiedykolwiek

W przypadku hortensji niezależnie od gatunku trzeba się przygotować na konieczność stałej opieki nad wrażliwymi i wymagającymi roślinami. Samo spreparowanie stanowiska i aranżacje roślin pochłaniają sporo czasu i energii. Efekt jest piękny, ale czy osiągalny? Przy naszym wsparciu jak najbardziej! Jako specjaliści i pasjonaci z ponad 20-letnim doświadczeniem tworzymy projekty ogrodów i wcielamy je w życie. Wiemy, że dekoracyjny, ozdobny charakter hortensji zachęca do ich eksponowania przy trawniku, tarasie czy elementach małej architektury.

Pomagamy nie tylko w założeniu uprawy, ale również doglądamy roślin w zależności od charakteru współpracy. Możesz nam zaufać, podobnie jak zrobiło to już wielu Klientów z Włocławka i okolic. Posiadamy niezbędny sprzęt oraz umiejętności, które są wymagane podczas przeprowadzania zaawansowanych prac na terenie ogrodów i zielonych obszarów. Skorzystaj z kompleksowego wsparcia przy zakładaniu, przekształceniu czy porządkowaniu otoczenia swojego domu. Pamiętaj, że wyróżnia nas korzystny cennik. Zadzwoń lub napisz teraz. Aranżacje z hortensjami są tego warte!