Żywopłoty wewnętrzne

Aranżacja przestrzeni zielonej to doskonała opcja nie tylko ze względów estetycznych. Przebywanie w harmonijnym ogrodzie uspokaja i skutecznie poprawia humor! Korzystając z naszych usług, będziesz mógł na nowo cieszyć się symetrią w swoim przydomowym obejściu. Dla klientów z Włocławka przygotowaliśmy ciekawą ofertę, uwzględniającą żywopłoty wewnętrzne z kwitnących krzewów ozdobnych. Ten rodzaj aranżacji polecany jest przede wszystkim do większego ogrodu, jednak może się sprawdzić także na niewielkiej przestrzeni, zwłaszcza w połączeniu z rabatami kwiatowymi.

Aranżacja ogrodu – Włocławek

​Niskie żywopłoty zimozielone

Standardowy żywopłot utrzymany w stylu francuskim nie jest jedyną opcją, jaką możemy Ci zaproponować! Aranżacja ogrodowa może zostać wykonana z roślin wielu gatunków, różniących się między sobą również kolorystyką i kształtem. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu ciekawego efektu, możesz postawić na niskie żywopłoty iglaste, które wykonywane są na przykład z:

  • odpornej na zacienienie zimozielonej choiny kanadyjskiej, z której możemy tworzyć zarówno wysokie ściany, jak i niskie żywopłoty formowane,
  • odpowiednio przyciętego świerku kłującego o efektownych, niebieskozielonych igłach,
  • żywotnika zwyczajnego, czyli popularnej, podatnej na cięcie i formowanie, odpornej na niekorzystne warunki tuji.

Kompozycje wykonane z tych roślin cieszą oko przez cały rok, gdyż nie zrzucają liści w sezonie jesienno-zimowym.

​Kwitnące krzewy na żywopłot

Jeśli lubisz rośliny, które zmieniają się w ciągu roku i tworzą ciekawy, dekoracyjny efekt, postaw na kwitnące krzewy i zaaranżuj niepowtarzalny żywopłot, który o różnych porach będzie wyglądał inaczej. Polecamy najlepsze ozdobne rośliny na żywopłot, takie jak między innymi:

  • wytrzymała i odporna na miejskie zanieczyszczenia forsycja, która w marcu i kwietniu wypuszcza drobne żółte kwiaty, zanim pojawią się pierwsze zielone liście; dzięki odpowiedniemu cięciu możemy utworzyć z niej niski żywopłot,
  • niezwykle efektowna hortensja o białych, fioletowych, niebieskich lub różowych kwiatach; lubi mocno i średnio nasłonecznione miejsca i wymaga kwaśnej gleby,
  • niski i bardzo ozdobny pięciornik krzewiasty kwitnący na żółto, biało, pomarańczowo lub różowo, nadaje się na ciekawe aranżacje ogrodowe,
  • popularna w zieleni miejskiej, mało wymagająca róża pomarszczona, która szybko rośnie i pięknie kwitnie, a po przekwitnięciu zdobi się dużymi, czerwonymi owocami.

Kwitnący żywopłot może być utworzony z jednej odmiany roślin lub dla ciekawszego efektu z różnych gatunków o kwiatach w kontrastujących ze sobą kolorach.

Jak dbać o żywopłot?

Pięknie utrzymana aranżacja roślinna nadaje każdej przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Niezależnie od tego, czy postawisz na zimozielony iglasty żywopłot, czy wybierzesz do swojego ogrodu kompozycję kwitnących krzewów, pamiętaj, żeby poznać wymagania roślin. Niektóre ozdobne gatunki są bardziej wymagające i wrażliwe na zmiany warunków niż inne. Dowiadując się o nich jak najwięcej, możemy dłużej utrzymać ich elegancki i estetyczny wygląd. Nasi doświadczeni doradcy pomogą Ci wybrać odpowiednie krzewy do Twojego ogrodu i podpowiedzą, jak o nie dbać, żeby cieszyły oko przez cały rok.